ac, auto,

Autocasco w zasięgu ręki?

07/01/2013 · 2 min czytania
Autocasco w zasięgu ręki?

Autocasco to polisa, którą podmiot ubezpieczany zawiera dobrowolnie. Głównie działa ono na terenie Polski jednak zasięg ten można poszerzyć. Bardzo wiele firm ubezpieczeniowych oferuje kompleksowe pakiety autocasco, które obowiązują rok od chwili podpisania umowy ubezpieczeniowej. Taka jest zasada podpisywania dobrowolnych umów autocasco.

Bardzo wiele osób myśli, że tego rodzaju polisa jest zbytkiem oraz, że jest ona niezwykle droga.

Wystarczy jednak wejść w kalkulator polis AC i OC, aby się przekonać, że autocasco jest w zasięgu naszych możliwości.

Po pierwsze – trzeba wiedzieć, że cena tego rodzaju polisy jest uzależniona od wartości pojazdu, który będzie objęty tym ubezpieczeniem.

Niezwykle ekonomicznym pomysłem jest wykupienie pakietu autocasco w komplecie z polisą od odpowiedzialności cywilnej. Tego rodzaju rozwiązanie pozwoli poczynić pewne finansowe oszczędności. Warto pomyśleć, że przecież ubezpieczenie O C jest obowiązkowe, zatem musimy je kupić niezależnie od naszej woli. Decydując się na autocasco warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę.

AC jak marzenie

Solidne ubezpieczenie autocasco potrafi zaoszczędzić bardzo wiele stresów, które są nieuniknione, jeśli posiadamy auto. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy zdarzy się wypadek na skutek którego trzeba będzie ponieść niewyobrażalne finansowe straty.

Osoby, które uważają, że polisa autocasco jest czymś zbędnym zazwyczaj niezmiernie tego żałują w sytuacji, kiedy dochodzi do przykrej sytuacji, którą jest na przykład kradzież lub zniszczenie auta na skutek innych okoliczności. Dzięki takiemu wynalazkowi jak licznik autocasco będziemy mogli jednak w stu procentach zapobiec tego typu tragicznym wizjom, jak również zdarzeniom.

Jako, że polisa A C nie jest niczym tanim, dobrze jest podarować sobie trochę czasu na wybranie pakietu, który będzie dla nas najbardziej korzystny. Dzięki kalkulatorowi autocasco będziemy mogli zweryfikować rynek ubezpieczeń, co pozwoli nam na podjęcie rozsądnej decyzji.

AC i OC

Autocasco jest to całkowicie dobrowolne ubezpieczenie majątkowe , które zostaje zawarte na okoliczność:

  • uszkodzenia pojazdu,
  • zniszczenia,
  • kradzieży.

Ubezpieczenie ma za zadanie rekompensatę finansowych skutków zaistniałej szkody.

Autocasco w wariantach nazywanych rozszerzonymi może chronić przed – kradzieżą, wandalizmem, czy też kataklizmem. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej tym różni się od autocasco, że jest ono obowiązkowe. Również ochrona jest ukierunkowana na podmiot zewnętrzny, który doznaje szkody na skutek działań podmiotu, który zawarł umowę O C.

W sytuacji, gdy dojdzie do wypadku, a osoba, która spowodowała wypadek, jednak nie posiada polisy AC, staje przed dylematem zapłaty za naprawę własnego samochodu.

Auto podmiotu, który doznał szkody na skutek wypadku zostaje naprawione z pieniędzy, które są ściągane z polisy inicjatora wypadku. Dlatego właśnie warto pomyśleć o wykupienie polisy autocasco, którą można obliczyć kalkulatorem AC, jaki można znaleźć na stronach internetowych. Tego typu usługę można znaleźć za pomocą wyszukiwarki internetowej.