turystyczne,

Jak znaleźć tanie i dobre ubezpieczenie turystyczne?

25/03/2019 · 1 min czytania
Jak znaleźć tanie i dobre ubezpieczenie turystyczne?

Znalezienie dobrego ubezpieczenia turystycznego, które nie będzie kosztowało fortuny, nie jest prostym zadaniem. Na szczęście nowe technologie w postaci kalkulatorów ubezpieczeń turystycznych przychodzą z pomocą podróżnikom szykującym się na kolejną wyprawę.

Co to znaczy dobre ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne na tygodniowy wyjazd może kosztować choćby 30 zł. Rzadko jednak taka polisa będzie oferowała warunki, które zapewnią faktyczną ochronę na wyjeździe. Czym zatem powinna się charakteryzować dobra polisa podróżna?

Po pierwsze musi oferować odpowiednio wysoką sumę ubezpieczenia kosztów leczenia. To właśnie ta polisa chroni Cię od pokrywania wydatków na leczenie za granicą z własnej kieszeni. Jeżeli jedziesz do jednego z europejskich krajów, najlepiej, by suma ubezpieczenia wynosiła co najmniej 200 000 zł na jedną osobę. Jeżeli ruszasz poza Stary Kontynent, suma powinna być oczywiście większa.

Po drugie dobre ubezpieczenie turystyczne powinno oferować transport do Polski po wypadku na wysoką sumę. Najlepszą opcją są takie polisy, które nie wyznaczają żadnego górnego limitu na koszty powrotu do kraju.

Po trzecie polisa powinno być dopasowane do Twoich potrzeb. Ubezpieczenie kosztów leczenia jest podstawowym i niezbędnym elementem każdej polisy podróżnej, ale pozostałe elementy zależą już zazwyczaj tylko od Ciebie. Zastanów się więc, czego tak naprawdę potrzebujesz. Jedziesz z dziećmi albo będziesz na wyjeździe uprawiać sport zwiększający ryzyko spowodowania szkody? Kup ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Bierzesz ze sobą drogie narty? Kup ubezpieczenie sprzętu sportowego.

Jak znaleźć tanią polisę podróżną?

Jeśli już wiesz, czego potrzebujesz, możesz wejść na porównywarkę ubezpieczeń turystycznych, aby znaleźć odpowiadającą Ci ofertę. Narzędzie zapyta Cię o termin i miejsce podróży, a także o liczbę podróżnych. W kalkulatorze pada także pytanie o to, czy chcesz ubezpieczyć swój sprzęt sportowy i bagaż oraz czy chcesz się ubezpieczyć od rezygnacji z wyjazdu.

Wypełnij formularz zgodnie z Twoimi preferencjami i poczekaj na obliczenie składki. Kalkulator wyświetli Ci propozycje różnych ubezpieczycieli wraz z informacją o warunkach polisy. Jeżeli któraś z ofert spodoba Ci się pod względem ceny oraz warunków, będziesz mógł od razu zawrzeć ubezpieczenie online. Jeśli decyzję podejmiesz od razu, cały proces zajmie Ci zatem zaledwie kilkanaście minut.