Kalkulator ubezpieczenia samochodu

Kalkulator ubezpieczenia samochodu

Jak i kiedy korzystać?


Dla wielu kierowców kalkulator OC AC to w dalszym ciągu nowość. Warto na wstępie dowiedzieć się czym jest oraz jakie korzyści płyną z korzystania z tego narzędzia.

Po pierwsze, kalkulator OC AC pozwala na przeliczenie składki OC lub OC i AC dla naszego samochodu. Jeżeli korzystamy z niego na stronie danego towarzystwa ubezpieczeniowego, to możemy poznać składkę u wybranego ubezpieczyciela.

Przejdź teraz do kalkulatora ubezpieczeń OC AC samochodu

Natomiast decydując się na skorzystanie z multikalkulatora znajdującego się w serwisach porównywarek ubezpieczeń, obliczamy składkę u wielu towarzystw jednocześnie. W drugim przypadku możemy poznać kluczową informację: gdzie dostaniemy najtańsze OC czy kto zaoferuje nam rozsądną cenę Autocasco w stosunku do zakresu ubezpieczenia.

Kalkulator OC AC nic nie kosztuje


Po drugie, korzystanie z kalkulatora jest bezpłatne. Nie musimy więc obawiać się, że za przeliczenie składki będziemy musieli zapłacić, chyba że zdecydujemy się nie tylko sprawdzić cenę ubezpieczenia OC AC, ale także zakupić ją przez internet.

Po trzecie, abyśmy mieli pewność że obliczana składka będzie pokrywać się z faktyczną ofertą zaproponowaną przez ubezpieczyciela należy w formularzu przedstawić rzetelne informacje, a nie „na oko”. To bardzo ważne!

Jak obliczyć składkę?


Słyszymy słowa „kalkulator”, „obliczenia” i już zaczynamy się obawiać, że to przeliczanie składki OC musi być skomplikowane. Nic bardziej mylnego. Składkę wylicza dla nas kalkulator OC AC, naszym zadaniem jest jedynie podanie niezbędnych informacji w formularzu.

Do formularza najlepiej usiąść mając przed sobą dowód rejestracyjny, prawo jazdy oraz starą umowę ubezpieczeniową, na której widnieją informacje o naszych zniżkach. Wtedy uzupełnianie informacji pójdzie szybko i sprawnie. W zależności od kalkulatora, pytania nigdy nie są identyczne ale zawsze dotyczą samochodu, właściciela oraz historii ubezpieczeń.

Na samym wstępie odpowiadamy na pytania dotyczące takich kwestii jak model samochodu, marka, przebieg, rodzaj paliwa. Jeżeli którekolwiek pytanie wydaje nam się nieoczywiste, zwykle obok mieści się podpowiedź wyjaśniająca wątpliwości. Ponadto, zawsze możemy skontaktować się z doradcami, którzy wyjaśnią ewentualne niezrozumiałe rzeczy.

Następnie czeka nas parę pytań dotyczących właściciela pojazdu tj. wiek, data uzyskania prawa jazdy, płeć i dane o możliwym współwłaścicielu czy współużytkowniku samochodu. Od czasu do czasu w niektórych kalkulatorach mogą nas zapytać także o posiadanie dzieci oraz ich wiek. Pytania te nigdy nie pojawiają się niepotrzebnie, bo np. dane towarzystwo oferuje zniżkę dla rodziców z dziećmi poniżej 12 roku życia, zatem warto skorzystać.

Wreszcie zostaniemy też proszeni o wpisanie informacji dotyczących historii ubezpieczeń a więc bezszkodowej jazdy, zniżek czy nazwy obecnego ubezpieczyciela.

Po uzupełnieniu formularza kalkulator ubezpieczeń samochodowych sam przelicza składkę za OC i AC i przedstawia efekty kalkulacji. Pamiętajmy o tym, że porównywarki ubezpieczeń dbają o aktualizację informacji, dlatego składkę przeliczajmy na bieżąco. Kalkulator OC AC to bardzo użyteczne narzędzie, dzięki któremu zakup ubezpieczenia samochodu stanie się banalnie proste.

Zapraszamy do kalkulatora OC AC 17 towarzystw

Wiesz, że...

673 000 zł to dzienne oszczędności generowane przez polskie porównywarki ubezpieczeniowe.

4,7 miliona Polaków skorzystało w 2011 z narzędzi online obliczających cenę polisy ubezpieczeniowej

Oblicz składkę OC/AC