assistance, auto,

Kiedy przyda się Assistance za granicą?

18/04/2013 · 1 min czytania
Kiedy przyda się Assistance za granicą?

Kierowcy nie doceniają ubezpieczenia Assistance. A szkoda, bo może ono stać się bezcenną pomocą w razie niespotykanych problemów na drodze. Tym bardziej że nie każdego stać na polisę Autocasco gwarantującą szeroki i atrakcyjny zakres ochrony ubezpieczeniowej. Assistance warto mieć także wtedy gdy wyjeżdżamy za granicę. Dlaczego?

Po pierwsze, Assistance przydaje się w przypadku awarii na drodze (uważnie przeczytajmy przed zakupem warunki ubezpieczenia). Mianowicie w dobrym polisach Assistance jest mowa o szybkim wsparciu w razie awarii na drodze. Owszem, jeżeli jesteśmy gdzieś w drodze do Chorwacji, to może być trudno o przyjazd pomocy z Polski. Jednak nie jesteśmy pozostawieni sami sobie. Dzwonimy do ubezpieczyciela i tłumaczymy jaka jest sytuacja. Ubezpieczyciel może wyrazić zgodę na naprawę awarii w warsztacie i późniejszy zwrot kosztów. Możemy liczyć też na pomoc w holowaniu auta do najbliższego warsztatu. Ubezpieczyciel poinformuje nas z której miejscowej placówki możemy skorzystać, w razie potrzeby wystąpi w roli tłumacza.

Po drugie, auto zastępcze. Wyobraź sobie sytuację że jedziesz na południe Francji samochodem. Niestety tuż po przekroczeniu niemieckiej granicy doszło do kolizji drogowej. Nie chcesz psuć sobie wycieczki (i marnować wyznaczonego urlopu)? Z dobrym Assistance możesz szybko doczekać się auta zastępczego i holowania uszkodzonego samochodu.

Po trzecie, nocleg na koszt ubezpieczyciela. Na auto zastępcze i pomoc w naprawie samochodu trzeba niestety trochę poczekać. Co wtedy? Gdzie się zatrzymać? Kto zapłaci za hotel i inne wydatki? Odpowiedź brzmi: firma ubezpieczeniowa u której wykupiliśmy Assistance.

Jednak zanim wszyscy ochoczo rzucimy się kupować polisy Assistance, najpierw uważnie przestudiujmy warunki w rozmaitych ofertach. Nie tylko zakres ubezpieczenia, ale też wyłączenia odpowiedzialności.