Wszystkie posty

Nowe zasady wypowiedzenia umowy OC

Od 11 lutego 2013 roku kończy się okres przejściowy i wszystkich kierowców obowiązują nowe zasady wypowiadania umowy OC, które zostały uregulowane przez nowelizację ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych przed rokiem. O jakie zmiany chodzi?

OC, auto, 23/02/2013

OC – za co płacimy?

Ubezpieczenie komunikacyjne OC na terenie Polski jest obowiązkowe. Chcąc zawrzeć umowę OC warto rozeznać się w coraz bogatszej ofercie firm ubezpieczeniowych tak, aby wybrać dla siebie umowę najkorzystniejszą, nie tylko pod względem atrakcyjnej ceny, ale również zapewniającej przy tym maksymalny wachlarz ubezpieczenia.

OC, auto, 14/02/2013

Od czego zależy wysokość składki OC?

OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, które musi opłacić każdy właściciel pojazdu mechanicznego. Kwestia ta jest regulowana prawnie. Od czego jednak zależy jego cena?

zakup, OC, auto, 03/02/2013

Rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych

W Polsce dostępne mamy kilka różnych rodzajów ubezpieczeń komunikacyjnych. Niektóre z nich są obowiązkowe, inne są ubezpieczeniami dodatkowymi – opcjonalnymi.

OC, AC, NNW, auto, 19/01/2013

Autocasco w zasięgu ręki?

Autocasco to polisa, którą podmiot ubezpieczany zawiera dobrowolnie. Czy jest możliwe znalezienie nieco tańszej oferty polisy AC?

AC, auto, 07/01/2013

Jedziesz w góry? Kup ubezpieczenie narciarskie!

Miłośnicy górskich wypraw już zacierają dłonie z zadowolenia. Najwyższy czas na zimowe szaleństwa. W ferworze wyjazdowej gorączki nie zapomnijmy wykupić ubezpieczenia narciarskiego.

turystyczne, 19/12/2012

Brak polisy OC coraz droższy

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny zapowiedział już podwyżkę kar za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Ile zapłacimy za brak polisy?

OC, auto, 07/12/2012

Kupować w sieci też trzeba umieć!

W internecie aż roi się od hymnów pochwalnych na cześć… internetu. Sami wielokrotnie zachwalaliśmy (i nadal zachwalamy) zakupy ubezpieczeń komunikacyjnych online. Jednak zanim ochoto zabierzemy się do robienia zakupów w sieci, trzeba wiedzieć jak uniknąć tych samych błędów które popełniamy w „realu”.

zakup, 30/11/2012

Porównywarka OC nie gryzie!

Kierowcy w dalszym ciągu obawiają się korzystać z internetowych narzędzi takich jak porównywarka OC. Zapewne nasłuchali się wiele złego o zagrożeniach internetowych i nie wierzą w skuteczność takiej formy poszukiwań OC. Wiele tracą!

zakup, OC, auto, 17/11/2012

Co zrobić, żeby wypowiedzieć ubezpieczenie OC?

Polisa OC samochodu, w przeciwieństwie do wielu ubezpieczeń dobrowolnych, to wymóg ustawowy, wymagany dla wszystkich posiadaczy samochodu. Przy zawieraniu lub wypowiadaniu polisy obowiązują zasady, których trzeba przestrzegać. Kiedy i jak wypowiedzieć OC?

OC, auto, 05/11/2012

„O atrakcyjności niektórych polis ubezpieczeniowych świadczy jedynie cena – tak jest w przypadku np. OC. Kalkulator ubezpieczeń jest coraz popularniejszym sposobem na wyłonienie najtańszej oferty – nie tylko wśród kierowców.”

Krzysztof, ekspert ubezpieczeniowy