Wszystkie posty

Pierwszy raz po ubezpieczenie OC?

Wreszcie otrzymałeś długo wyczekiwane prawo jazdy? Czas kupić samochód i ubezpieczenie komunikacyjne. O ile na temat wyboru auta usłyszałeś już pewnie mnóstwo porad, to kwestia ubezpieczenia OC dla młodego kierowcy wymaga paru wyjaśnień.

OC, auto, 28/10/2012

Kalkulator OC a porównywarka ubezpieczeń

Kalkulatory OC AC, multikalkulatory ubezpieczeń, porównywarki OC, multiagencje ubezpieczeń – czy to jedno i to samo? Czym się różni kalkulator OC od porównywarki ubezpieczeń? Lepiej korzystać z multiagencji czy multikalkulatora?

zakup, OC, auto, 16/10/2012

Milionowe odszkodowanie za cierpienie klientów

Gdy ktoś bliski zginie w wypadku samochodowym bądź zostanie skazany dożywotnio na wózek inwalidzki, żadne pieniądze nie zrekompensują doznanych cierpień rodzinie i zwrócą poszkodowanemu zdrowia lub życia. Niewielką ulgą dla poszkodowanych może być fakt, że firmy ubezpieczeniowe płacą coraz większe odszkodowania z tytułu krzywdy moralnej bliskich.

odszkodowanie, auto, 27/09/2012

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne przed urlopem?

Ubezpieczenia turystyczne robią się coraz popularniejsze, zwłaszcza wśród osób, które pragną spędzić urlop za granicą. I bardzo dobrze. Jazda bez ochrony ubezpieczeniowej, do innego kraju, jest szczytem nieodpowiedzialności.

turystyczne, 18/09/2012

Porównywarka ubezpieczeń a kalkulatory TU

Niejeden kierowca, który tylko raz do roku przy okazji kupna ubezpieczenia OC interesuje się branżą ubezpieczeniową, nie bardzo wie, czy lepiej skorzystać z porównywarki ubezpieczeń (nazywanej również multikalkulatorem ubezpieczeń) czy z kalkulatora danego towarzystwa ubezpieczeniowego?

zakup, OC, auto, 05/09/2012

Od czego chroni ubezpieczenie nieruchomości?

Często zdajemy się zapominać, że ubezpieczenie domu i mieszkania to nie li tylko i wyłącznie ubezpieczenie samych murów. Nie bez powodu kalkulatory ubezpieczenia nieruchomości pytają również o wartość mienia ruchomego, bo zakres tej polisy daleko wykracza poza samą mieszkaniówkę.

dom, 26/08/2012

Jak prawidłowo korzystać z internetowych kalkulatorów?

Wspominaliśmy już o tym, że kalkulator ubezpieczeń online oblicza wysokość polis wedle obowiązujących taryfikatorów. Oczywiście prawdziwość sum podanych przez kalkulator zależy w dużej mierze od wpisanych danych.

zakup, OC, auto, 14/08/2012

Wybieramy ubezpieczenia przez internet

Niektórym klientom wciąż jeszcze świat towarzystw ubezpieczeniowych kojarzy się z tradycyjnym podejściem do klienta, co zazwyczaj pejoratywnie ocenia się jako rozdmuchanie procedur do maksimum, zbędną biurokratyzację, itp., itd., etc. Czasy się jednak zmieniają.

zakup, 08/08/2012

Kalkulator ubezpieczeń alternatywą do multiagencji

Wraz z postępem technologicznym coraz większą rolę w naszym życiu odgrywa internet. Niesie on ze sobą szereg udogodnień, które uproszczają załatwianie codziennych spraw. Takich jak chociażby poszukiwanie dobrego, taniego ubezpieczenia OC.

zakup, OC, auto, 29/07/2012

Najtańsze, ale czy najlepsze?

Nie oszukujmy się, każdy chciałby płacić jak najmniej za ubezpieczenie samochodu. W tym celu radzimy się znajomych, szukamy informacji w internecie, odwiedzamy agentów ubezpieczeniowych. Koszty utrzymania się są wysokie, wydatków nigdy zbyt mało dlatego tak bardzo zależy nam by zaoszczędzić w każdy możliwy sposób, np. kupując możliwie najtańsze ubezpieczenie komunikacyjne. Czy to dobra strategia?

zakup, OC, AC, 21/07/2012

„O atrakcyjności niektórych polis ubezpieczeniowych świadczy jedynie cena – tak jest w przypadku np. OC. Kalkulator ubezpieczeń jest coraz popularniejszym sposobem na wyłonienie najtańszej oferty – nie tylko wśród kierowców.”

Krzysztof, ekspert ubezpieczeniowy