Kalkulator ubezpieczeń mieszkań i domów

Kalkulator ubezpieczeń mieszkań i domów

Wielu kierowców wie o istnieniu kalkulatorów OC, które służą pomocą przy doborze ubezpieczenia samochodu. Tymczasem nie samym OC żyje człowiek. Ubezpieczamy także nasze mieszkania, które są przecież najważniejszym dobytkiem, o który trzeba dbać. Czy istnieją kalkulatory ubezpieczeń nieruchomości?

Oczywiście, że tak. Co więcej warto z nich skorzystać bowiem znacząco upraszczają proces poszukiwania najlepszego ubezpieczenia nieruchomości.

Od czego zacząć szukanie ubezpieczenia domu?


Kluczem do sukcesu jest dopasowanie zakresu ochrony do własnych potrzeb, dzięki czemu nie będziemy płacić za ochronę od zagrożeń, których nie musimy się raczej obawiać np. trzęsienia ziemi. Dobór indywidualnego zakresu ochrony pozwoli też na ukształtowanie atrakcyjnej cenowo składki.

Oczywiście, podobnie jak w kalkulatorze OC, zawsze należy podawać rzetelne informacje dotyczące ubezpieczanego mienia, a więc w naszym przypadku mieszkania czy domu. Dane te będą mieć bezpośredni wpływ na wysokość wypłaconego odszkodowania w razie wystąpienia szkody.

Korzystanie z kalkulatora ubezpieczeń mieszkania jest bezpłatne.

Jak wygląda kalkulator ubezpieczenia domu?


Kalkulator ubezpieczenia domu zawiera mniej pytań niż kalkulator OC.

Na początek określamy rodzaj nieruchomości np. mieszkanie, kod pocztowy, wartość nieruchomości, a więc kwotę na którą chcemy ją ubezpieczyć, wartość elementów stałych jak i ruchomych. Kolejno padną także pytania typu: czy mieszkanie jest w trakcie budowy, czy będzie służyło do prowadzenia działalności, na jakim piętrze znajduje się lokal itd. Nie zdziwmy się, gdy zostaniemy zapytani o zabezpieczenia, alarmy, monitoring, obecność domofonu.

Wreszcie należy dookreślić nasze oczekiwanie, a więc zakres możliwej ochrony np. czy chcemy się ubezpieczyć na wypadek kradzieży.

Po uzupełnieniu formularza chwilę czekamy na wyniki. Warto przyjrzeć się nie tylko cenom składek, ale również gwarantowanym w ochronie ubezpieczeniowej warunkom. I dopiero na tej podstawie podejmować decyzję o kupnie. W razie wątpliwości i pytań porównywarki ubezpieczeń zapewniają korzystającym możliwość kontaktu z doradcą ubezpieczeniowym.

Sprawdź oferty ubezpieczenia mieszkania i domu

Wiesz, że...

673 000 zł to dzienne oszczędności generowane przez polskie porównywarki ubezpieczeniowe.

4,7 miliona Polaków skorzystało w 2011 z narzędzi online obliczających cenę polisy ubezpieczeniowej

Oblicz składkę OC/AC