Kalkulator ubezpieczeń na życie

Kalkulator ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenie na życie jest bardzo specyficznym ubezpieczeniem. Jako najbardziej indywidualna z ofert wymaga obliczenia wielu parametrów.

Nie jesteśmy w stanie od ręki, po przedstawieniu wybranych informacji, otrzymać w 10 sekund pewnej ceny składki. Co zrobić zatem w sytuacji, gdy nie wiemy który ubezpieczyciel zaproponuje nam najkorzystniejszą ofertę polisy na życie?

Co policzy kalkulator ubezpieczeń na życie?


Najlepiej skorzystać z „kalkulatora” ubezpieczeń na życie. Słowa „kalkulator” nie należy rozumieć w sensie dosłownym, bowiem w przeciwieństwie do kalkulatorów OC, kalkulatorów ubezpieczeń turystycznych czy kalkulatorów ubezpieczeń nieruchomości – kalkulator ubezpieczeń na życie nie przelicza nam składki od razu, a jedynie gromadzi informacje, z których później doradca ubezpieczeniowy wylicza proponowaną składkę.

Korzyścią z wypełnienia internetowego formularza w serwisie porównującym ubezpieczenia jest fakt, że doradca może dostarczyć nam wiele ofert od różnych towarzystw np. drogą mailową w ciągu paru dni.

Jak wygląda formularz do ubezpieczenia na życie? Na początek należy zaznaczyć dlaczego się ubezpieczamy, a więc czy w celu zabezpieczenia rodziny, zebrania kapitału na emeryturę itd.

Następnie deklarujemy interesujące nas warunki umowy, rodzaj i sumę ubezpieczenia, czas, na jaki chcemy zawrzeć polisę.

Kolejnym krokiem jest odpowiedź na kilka pytań dotyczących kondycji zdrowotnej: wzrost, waga, czy pijesz alkohol, palisz papierosy, czy byłeś w przeciągu ostatnich pięciu lat hospitalizowany lub diagnozowany z powodu np. chorób układu krążenia.

Musimy się liczyć z tym, że zostaniemy zapytani o wykonywany zawód, hobby, uprawiane sporty, sytuację finansową, posiadanie dzieci i inne. Z racji specyfiki ubezpieczenia, wszystkie powyższe informacje mają spore znaczenie.

Formularz po wypełnieniu zostanie dostarczony do doradcy ubezpieczeniowego, który na podstawie podanych przez nas informacji, przygotuje kilka ofert ubezpieczenia na życie. A spośród nich możemy już wybrać propozycję tego towarzystwa, które najbardziej nam odpowiada.

Sprawdź oferty ubezpieczenia na życie

Wiesz, że...

673 000 zł to dzienne oszczędności generowane przez polskie porównywarki ubezpieczeniowe.

4,7 miliona Polaków skorzystało w 2011 z narzędzi online obliczających cenę polisy ubezpieczeniowej

Oblicz składkę OC/AC