turystyczne,

Ubezpieczenie turystyczne w 10 minut!

11/07/2012 · 1 min czytania
Ubezpieczenie turystyczne w 10 minut!

Spontaniczny wyjazd za granicę ze znajomymi? Nieplanowana, ale świetnie się zapowiadająca rodzinna wycieczka? Nic, tylko się cieszyć. Nieraz to właśnie te nieoczekiwane wyprawy wspomina się najlepiej. Szybkie pakowanie, załatwianie niezbędnych formalności i można już jechać. Czyżby? Nagle w przeddzień orientujemy się, że byłoby dobrze się ubezpieczyć jadąc np. na Bałkany na własną rękę. Wycieczka z biura podróży miałaby ubezpieczenie w pakiecie, ale przecież jedziemy we własnym zakresie… I co teraz?

Bez obaw. Ubezpieczenie turystyczne możesz mieć już w 10 minut. Co należy zrobić? Jeżeli nie znasz oferty ubezpieczycieli, nie chcesz przepłacać, ale dobrze się ubezpieczyć, pierwszym krokiem powinien być dla ciebie kalkulator ubezpieczenia turystycznego. Wystarczy wpisać hasło „kalkulator ubezpieczeń” w przeglądarce i znaleźć serwis, będący porównywarką ubezpieczeń, w tym ubezpieczeń turystycznych. Znalazłeś? Bardzo dobrze.

Teraz należy wykonać kalkulację składki ubezpieczenia. Bez obaw, składkę oblicza za nas kalkulator, my jedynie musimy uzupełnić formularz z pytaniami dotyczącymi miejsca wyjazdu, terminu całej wyprawy, daty urodzenia oraz zakresu oczekiwanego ubezpieczenia. Należy pamiętać, że im wyższy zakres ochrony tym droższa cena polisy. W formularzu możemy otrzymać propozycje m. in. ochrony NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków), ubezpieczenia OC, ubezpieczenia od utraty bagażu, sprzętu sportowego, kosztów odwołania noclegów czy biernego uczestnictwa w aktach terroru. Decyzja należy do nas. Po uzupełnieniu odpowiedzi, chwilę czekamy na rezultaty. Porównujemy otrzymane oferty, wybieramy najlepszą i przystępujemy do kupna ubezpieczenia turystycznego online. Wystawienie polisy nie trwa dłużej niż 5 minut.

Ubezpieczeni, już bez obaw możemy wyruszać w drogę. Udanej podróży!