turystyczne,

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne przed urlopem?

18/09/2012 · 1 min czytania
Dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne przed urlopem?

Ubezpieczenia turystyczne robią się coraz popularniejsze, zwłaszcza wśród osób, które pragną spędzić urlop za granicą. I bardzo dobrze. Jazda bez ochrony ubezpieczeniowej, do innego kraju, jest szczytem nieodpowiedzialności. W Egipcie nasze RMUA na nikim wrażenie nie zrobi. Bez polisy nie wyjeżdżaj na wakacje!

W jakich sytuacjach przyda się polisa turystyczna?

Tak naprawdę w każdej. Jedziesz na własną rękę np. do Chorwacji samochodem. Co jeśli na miejscu zachorujesz lub na przykład złamiesz rękę? Czy wiesz na jak wysokie koszty się narażasz? Czy wiesz, że nieubezpieczony możesz drugie tyle co wydałeś na wycieczkę zapłacić w szpitalu? Szkoda pieniędzy. Wykupiwszy polisę, mamy zapewnioną ochronę w sytuacji hospitalizacji, zwrócone koszty leczenia itd.

Kolejna sytuacja: wybierasz się na zorganizowane wakacje z biurem podróży do Egiptu. Wraz z wycieczką wykupiłeś ubezpieczenie. Czyli nie trzeba kupować już niczego więcej? Uważaj na zapisy w OWU.

Nieraz w umowie ubezpieczeniowej znajdują sprytne zapisy, w wyniku której jesteśmy objęci ochroną na terenie hotelu, jeśli jednak wyruszymy poza jego bramę by pozwiedzać piramidy, a przydarzy się nam niemiła przygoda, ubezpieczyciel nie jest zobowiązany do wypłacenia rekompensaty. Dlatego jeżeli ubezpieczenie kupione razem z wycieczką ma bardzo wąski zakres ochrony, lepiej indywidualnie wykupić polisę turystyczną. Cenowo polisy można mieć już od 25 zł. To niedużo a poczucie bezpieczeństwa jest bezcenne. W ostatnim czasie w mediach huczało na temat upadków biur podróży. Jeżeli martwimy się, że taka sytuacja może nas spotkać warto nabyć ubezpieczenie od ryzyka anulowania wycieczki bądź noclegu.

Jadę „tylko” na Mazury, muszę coś kupować? To, że spędzamy urlop w Polsce nie oznacza, że nie musimy dbać o własne bezpieczeństwo. Polisa turystyczna czy NNW zawsze się przyda. Obowiązkowo należy je nabyć jeżeli zechcemy uprawiać sporty, nie tylko te ekstremalne. Kontuzje zdarzają się każdemu, nie ryzykujmy niepotrzebnie. A z wakacji wróćmy zdrowi, uśmiechnięci i zrelaksowani.