zakup, oc, auto,

Kalkulator OC a porównywarka ubezpieczeń

16/10/2012 · 2 min czytania
Kalkulator OC a porównywarka ubezpieczeń

Kalkulatory OC AC, multikalkulatory ubezpieczeń, porównywarki OC, multiagencje ubezpieczeń – czy to jedno i to samo? Czym się różni kalkulator OC od porównywarki ubezpieczeń? Lepiej korzystać z multiagencji czy multikalkulatora? Postanowiliśmy uporządkować dla was pewne informacje z zakresu wiedzy ubezpieczeniowo-technologicznej, aby raz na zawsze rozwiać wątpliwości.

Kalkulator OC AC

Kalkulator OC AC to internetowe narzędzie pozwalające nam na samodzielne przeliczenie składki OC AC. Czy to trudne? – pytają czasem kierowcy, słysząc po raz pierwszy o kalkulatorze OC. Nie. Nie musimy wykonywać żmudnych obliczeń, a jedynie wypełnić formularz z danymi na temat samochodu, właściciela oraz historii ubezpieczenia. Żeby wypełnić formularz musimy mieć przed sobą dowód rejestracyjny i obecną umowę z ubezpieczycielem. Dlaczego? Bo odpowiadając na pytania „na oko” czy „w przybliżeniu” nie otrzymamy rzetelnego wyniku i obliczanie składki mija się z celem.

Multikalkulator ubezpieczeń oraz porównywarka OC to jedno i to samo.

Czasami porównywarkę utożsamia się z kalkulatorem OC, jednak jest to pewne uproszczenie. Kalkulator OC może mieć ubezpieczyciel na swojej stronie internetowej np. kalkulator PZU. Taki kalkulator pozwoli przeliczyć składkę OC w danej firmie ubezpieczeniowej. Jednak nie pozwoli to nam na dokonanie porównania wybranej oferty na tle pozostałych propozycji. Powiedzmy, że ubezpieczyciel X proponuje nam składkę OC o wysokości 530 zł. To dużo czy mało? Super tanio czy może jednak drogo dla naszego samochodu? Czy ktoś zaproponuje nam tańsze OC? Na to pytanie odpowie porównywarka ubezpieczeń, która po wypełnieniu formularza o samochodzie, właścicielu i historii ubezpieczenia, przeliczy dla nas składki w wielu firmach ubezpieczeniowych jednocześnie.

Multikalkulator OC a multiagencja ubezpieczeń.

Multikalkulator jest narzędziem internetowym, natomiast multiagencja to miejsce, gdzie możemy zajrzeć aby porozmawiać z doradcą ubezpieczeniowym, który policzy nam składkę OC i doradzi, w którym towarzystwie ubezpieczeniowym warto kupić polisę OC. Z której opcji skorzystać? Multikalkulator jest dla osób, które wolą zająć się kwestią ubezpieczenia sami, najlepiej bez wychodzenia z domu, wygodnie, w zaledwie parę minut. Multiagencja to dobry wybór dla tych, którzy wolą osobiście pofatygować się do doradcy, żeby ten poradził im wybór polisy. Dla ostrożnych i wytrwałych polecamy oba rozwiązania jednocześnie, a więc najpierw skorzystać z multikalkulatora (lu na odwrót), rozpatrzyć ceny polis, a później jeszcze raz porównać je w multiagencji i ostatecznie wybrać najlepszą.