zakup, oc, auto,

Porównywarka OC nie gryzie!

17/11/2012 · 1 min czytania
Porównywarka OC nie gryzie!

Kierowcy w dalszym ciągu obawiają się korzystać z internetowych narzędzi takich jak porównywarka OC. Zapewne nasłuchali się wiele złego o zagrożeniach internetowych i nie wierzą w skuteczność takiej formy poszukiwań OC. Wiele tracą! W internecie, o ile korzystamy z niego w sposób umiejętny, możemy znaleźć wiele cennych informacji, które znacząco ułatwią nam życie.

Porównywarka ubezpieczeń OC stanowi sprawdzony sposób na zakup najtańszego ubezpieczenia. W czasach, gdy wszystko drożeje, poza wynagrodzeniem za pracę, umiejętność oszczędzania jest na wagę złota. Nie możemy zbyt wiele poradzić na wysokie i stale rosnące ceny paliwa. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć każdej sytuacji na drodze. Możemy, a nawet powinniśmy, wybierać najtańsze ubezpieczenie OC. Na ten wybór mamy wpływ!

Jak oszczędzić 500 zł na ubezpieczeniu OC?

Kierowca A i kierowca B chcą kupić obowiązkowe ubezpieczenie samochodu.

Kierowca A zabiera się do tego w tradycyjny sposób. Idzie do najbliższego agenta ubezpieczeniowego i słyszy cenę składki. Polisa wydaje mu się droga, więc wychodzi i idzie do kolejnego agenta, reprezentującego inny zakład ubezpieczeń. A potem do kolejnego. Bo chce mieć dobre porównanie i wybrać najkorzystniej. Ostatecznie znajduje najtańsze OC. Poszukiwania polisy komunikacyjnej zajęły mu „tylko” dwa dni i mnóstwo energii. Inni już dawno by na to machnęli ręką i kupili pierwsze lepsze ubezpieczenie.

Kierowca B nie lubi marnować czasu. Od razu zasiadł wygodnie przed komputerem i znalazł w internecie porównywarkę ubezpieczeń komunikacyjnych. Poświęcił parę minut na uzupełnienie formularza dotyczącego danych samochodu, właściciela oraz jego historii ubezpieczenia. Parę minut i porównanie ubezpieczeń gotowe. Znalazł najtańsze OC i kupił je przez internet. Ile czasu mu to zajęło? Pół godziny.

Co warto wiedzieć o porównywarce ubezpieczeń OC?

Porównywarka OC a kalkulator OC to wcale nie jedno i to samo, choć niektórzy stosują te słowa zamiennie. Pierwsze narzędzie służy do porównywania ofert ubezpieczeniowych. Natomiast kalkulator OC na stronach towarzystw ubezpieczeniowych przelicza składkę OC tylko u wybranego ubezpieczyciela.

Jeżeli pragniemy otrzymać rzeczywistą wysokość składki dla naszego samochodu, musimy zgodnie z prawdą wypełnić internetowy formularz. Kłamstwo i lenistwo ma krótkie nogi. Podając nieprawidłowe lub bardzo ogólne informacje, nie zdziwmy się, gdy wyniki porównania nie będą pokrywały się z rzeczywistymi cenami ubezpieczeń, które poznamy przy dołączaniu dokumentów o samochodzie.